ARAKATZEKO LAGUNTZAK:

Edukira joan zuzenean.

Menura joan zuzenean.

Batzar Nagusien agenda.

Batzar Nagusietako ekimenak.



BILATZAILE OROKORRA

Gipuzkoako Batzar Nagusien web-aren bilatzaile orokorra:
Desplegar menú Mostrar buscador

Organoak eta Batzarkideak


ORRI HONEN BIDE-IZENA



ORRIAREN EDUKI NAGUSIA

Fitxa pertsonala

 

Romero Pozo, Rafaela(r)en argazkia
  • Romero Pozo, Rafaela
  • Quintana de la Serena (Badajoz), 1972-02-01
  • Hauteskundetako hautagai-zerrenda: Euskadiko Partido Sozialista - Euskadiko Ezkerra
  • Hauteskunde barrutia: Donostialdea
  • Batzarkide taldea: Euskal Sozialistak
  • Lanbidea: Abokatua
  • Bizitokia: Donostia-San Sebastian

 

  • VIII Legegintzaldia
  • Alta: 2007-06-22
  • Baja: 2011-06-13

 

Gipuzkoako Batzar Nagusietako lehendakaria da legealdi honetan. VII. legealdian (2003-2007) lehendakariordea izan zen, eta 1995. urteaz geroz batzarkidea da, gaur arte. V. legealdian (1995-1999) Mahaiko bigarren idazkaria izan zen, eta VI. legealdian (1999-2003) lehen idazkaria izan zen. Zinegotzia ere izan zen, Arrasateko Udalean (1995-1998) eta Pasaiako Udalean (2003-2006). Rafaela Romero Pozo ezkondua dago, alaba bat dauka, eta Donostian bizi da. Abokatu aritzen zen Batzar Nagusietako lehendakari hautatu zuten arte. Dena den, lana eta jarduera politikoa uztartu izan zituen; izan ere, 16 urte zituela Juventudes Socialistas taldean sartu zen, eta bi urte geroago Euskadiko Alderdi Sozialistan.

 

 

 

Batzarkideak zertan parte hartzen duen Gipuzkoako Batzar Nagusietan
Leg organoa duen kargua Alta Baja
8 BATZORDE IRAUNKORRAREN MAHAIA Lehendakaria 2007-06-22
8 Bozeramaileen batzordea Lehendakaria 2007-06-22
8 Osoko Bilkura Lehendakaria 2007-06-22
8 Batzorde Iraunkorra Lehendakaria 2007-06-22
8 Mahaia Lehendakaria 2007-06-22
8 Araudirako, Erakundeetarako eta Gobernurako Batzordea Lehendakaria 2007-07-20
8 Eskaeretarako eta Herritarrekiko Harremanetarako Batzordea Lehendakaria 2007-07-20
8 Araudirako, Erakundeetarako eta Gobernurako Batzordeko Ponentzia Lehendakaria 2008-02-14
8 Etorkizuneko Batzordea Lehendakaria 2009-02-03

 


ORRI-OINA:

Orri honen hasierara joan.